میگو سرشار از مواد و املاح مورد نیاز بدن ماست ، لذا اگر شیوه درست طبخ غذا با آن را یاد بگیریم ، می توانیم از یک غذای سالم و خوشمزه لذت ببریم . این غذای دریایی یکی دیگر از دستور غذایی های ویژه مارتا استوارت است ، سایت آشپزی ما برای امروز دستور پخت این غذای خوشمزه را تدارک دیده است. نکاتی در رابطه با طبخ غذا :. ۱-برای این غذا میگوهای سایز متوسط مناسب هستند . آنها را پوست بکنید ، رگ آنها را در بیاورید و دم آنها را جدا کنید. ۲-برای پاستا می توانید از ماکارونی ارگانیک استفاده کنید ، محصولات ارگا ...

edf_jun06_sea_pasta_vert
میگو سرشار از مواد و املاح مورد نیاز بدن ماست ، لذا اگر شیوه درست طبخ غذا با آن را یاد بگیریم ، می توانیم از یک غذای سالم و خوشمزه لذت ببریم .
این غذای دریایی یکی دیگر از دستور غذایی های ویژه مارتا استوارت است ، سایت آشپزی ما برای امروز دستور پخت این غذای خوشمزه را تدارک دیده است.
نکاتی در رابطه با طبخ غذا :
۱-برای این غذا میگوهای سایز متوسط مناسب هستند . آنها را پوست بکنید ، رگ آنها را در بیاورید و دم آنها را جدا کنید.
۲-برای پاستا می توانید از ماکارونی ارگانیک استفاده کنید ، محصولات ارگانیک از لحاظ سلامت غذایی باارزش تر هستند.
۳-گوجه فرنگی را نیز کامل خرد کنید و همراه با آب آن نگه دارید. گوجه های گیلاسی را نصف کنید .
۴-ریحان ها را خرد کرده و بخشی از آن را برای تزیین غذا نگه دارید.

 

ابتدا نمک و فلفل را به مقدار کافی روی میگوها بپاشید. در یک دیگ بزرگ ۴ قاشق چایخوری روغن زیتون ریخته و آن را حرارت دهید ، سپس میگوها را به آن اضافه کرده و حدود ۳ دقیقه تا زمانی که تمام آن رنگ مات پیدا کند بپزید ، حین پختن چند بار آنها را پشت و رو کنید . سپس آنها را به کاسه ای منتقل کنید.

برای درست کردن سس ، ۲ قاشق باقی مانده روغن زیتون را همراه سیرهای خرد شده به همان دیگ اضافه کنید و با دمای متوسط حدود ۳۰ ثانیه بپزید تا عطر سیر به مشام برسد. سپس گوجه فرنگی و آب آن را همراه با ۲ فنجان آب به ترکیب اضافه کنید و به دمای جوشیدن برسانید ، آنگاه حرارت شعله را کم کنید و در همین دما حدود ۱۵ دقیقه هم بزنید تا ترکیب شکل زلال و حالت سس بدست آورد . سس را از روی شعله بردارید و گوجه های گیلاسی را به آن اضافه کنید.

در همین حین ، پاستا را در یک قابلمه بزرگ در آبی که به آن نمک اضافه کرده اید و در حال جوشیدن است بریزید و طبق دستورالعمل مدرج بر روی بسته اش آن را بپزید ، سپس آبکش کنید و به قابلمه برگردانید . سس گوجه فرنگی ، میگو و ریحان خرد شده را به آن اضافه کنید و در صورت تمایل نمک و فلفل اضافه کنید . سپس مخلوط کنید . بلافاصله سرو کنید ، می توانید برای تزیین از برگ ریحان استفاده کنید.

برچسب ها: آموزش آشپزی آموزش آشپزی پاستا آموزش آشپزی میگو میگو ,
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه