نودل کنجد از سری دستورات غذایی مارتا استوارت است . این نودل با ترکیبی از کرۀ بادام زمینی و سس سویا و سرکه و روغن کنجد تهیه می شود و تکه های خیار و هویج، تُردیِ خاصی به آن می دهند!. نکاتی در رابطه با تهیۀ نودل کنجد :. ۱- در تهیه ی این غذا از روغن کنجد استفاده می شود که روغن نسبتاً سالمی به حساب می رود. اگر روغن کنجد را بصورت ارگانیک تهیه کنید می توانید از سلامت غذایی به مراتب بالاتر آن نیز اطمینان حاصل فرمایید. در یک قابلمۀ بزرگِ آب نمکِ جوش، پاستا را طبق دستورات روی پاکتش بپزید (به مدت کم). ...

آموزش آشپزی : نودل کنجد

 

آموزش آشپزی : نودل کنجد
نودل کنجد از سری دستورات غذایی مارتا استوارت است .
این نودل با ترکیبی از کرۀ بادام زمینی و سس سویا و سرکه و روغن کنجد تهیه می شود و تکه های خیار و هویج، تُردیِ خاصی به آن می دهند!
نکاتی در رابطه با تهیۀ نودل کنجد :
۱- در تهیه ی این غذا از روغن کنجد استفاده می شود که روغن نسبتاً سالمی به حساب می رود. اگر روغن کنجد را بصورت ارگانیک تهیه کنید می توانید از سلامت غذایی به مراتب بالاتر آن نیز اطمینان حاصل فرمایید.

در یک قابلمۀ بزرگِ آب نمکِ جوش، پاستا را طبق دستورات روی پاکتش بپزید (به مدت کم). آن را آبکش کنید و به یک کاسۀ بزرگ منتقل کنید.سس بادام زمینی را درست کنید : در یک مخلوط کن، کرۀ بادام زمینی، سیر، پودر فلفل، سس سویا، سرکه، و روغن کنجد را مخلوط کنید تا نرم و لطیف شود.خیار را در ابتدا به صورت طولی نصف کنید، سپس به صورت ضربدری به سه قسمت تقسیم کنید، هر تکه را از طول به برش های 6 میلی متری تقسیم کنید. برش ها را روی هم بگذارید و از طول دوباره برش دهید تا بسیار نازک شوند. پاستا را به یک ظرف بزرگ منتقل کنید و با سس، خیار و هویج ها هم بزنید. غذا را در دمای اتاق سرو نمایید.

برچسب ها: آموزش آشپزی آموزش آشپزی : نودل کنجد نودل نودل کنجد ,
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه