کیک شکلاتی. این کیک بسیار خوشمزه عصرانه و دسر بسیار مناسبی است . شما می توانید همین کیک را با خامه سفید یا شکلاتی سرو کنید . آموزش طبخ کیک شکلاتی:. کاکائو آنتی اکسیدان خیلی قوی است و برای جلوگیری از سرطان موثر است در عین حال برای باز نگه داشتن عروق هم بسیار مفید است بنابراین در جلو گیری از لخته شدن خون و سکته قلبی هم موثر است . البته به شرط آنکه مضرات شکر و آرد و روغن این کیک را نادیده بگیریم !. خواص کیک شکلاتی:. کاکائو به تنهایی گرم و خشک است . ابتدا فر را روی ۱۸۰ درجه سانتی گراد روشن کنی ...

آموزش طبخ کیک شکلاتی

کیک شکلاتی
این کیک بسیار خوشمزه عصرانه و دسر بسیار مناسبی است . شما می توانید همین کیک را با خامه سفید یا شکلاتی سرو کنید .

آموزش طبخ کیک شکلاتی:
کاکائو آنتی اکسیدان خیلی قوی است و برای جلوگیری از سرطان موثر است در عین حال برای باز نگه داشتن عروق هم بسیار مفید است بنابراین در جلو گیری از لخته شدن خون و سکته قلبی هم موثر است . البته به شرط آنکه مضرات شکر و آرد و روغن این کیک را نادیده بگیریم !

خواص کیک شکلاتی:
کاکائو به تنهایی گرم و خشک است .
ابتدا فر را روی ۱۸۰ درجه سانتی گراد روشن کنید .تخم مرغها را با شکر می زنید یکی دو دقیقه آخر با دور تند تا رد همزن بماند. سپس روغن و ا لیوان شیر را اضافه می کنید. اگر گردو می ریزید الان وقت آن است . در ظرف دیگری آرد و پودر کاکائو و بیکینگ و نمک را الک می کنید و به مواد اضافه می کنید و با لیسک مخلوط می کنید . مواد را در قالبی که کمی چرب کرده اید و آرد پاشیده اید می ریزید و در فر دمای ۱۸۰ درجه سانتی گراد به مدت ۵۵ دقیقه می گذارید .برای روکش پودر قند را با یک چهارم لیوان شیر مخلوط کنید روی شعله دو دقیقه هم بزنید . سپس وقتی گرمای آن گرفته شد روی کیک سرد شده بریزید و با دانه های شکلات تزیین کنید.

برچسب ها: آموزش آشپزی آموزش طبخ کیک آموزش کیک شکلاتی کیک شکلاتی ,
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه