افزایش وزن،چرا در میانسالی دچار افزایش وزن میشویم؟

افزایش وزن و افزایش وزن در میانسالی

افزایش وزن و افزایش وزن در میانسالی:

 

محققین معتقدند اغلب آمریکایی ها با وجود ورزش مداوم و استفاده از غذاهای مناسب این مقدار اضافه وزن را طی ۱۰ سال آینده خواهند داشت.
در حقیقت، به طور متوسط افراد در سنین جوانی سالانه حدود ۴۵۴ گرم یا ۹۰۸ گرم اضافه وزن پیدا می کنند که ورزش متناوب و خوردن غذای سالم می تواند از این افزایش وزن جلوگیری به عمل بیاورد یا حداقل میزان آن را کاهش دهد.
البته اضافه وزن در بین جوانان کاملاً عادی و رایج است.

اما افزایش وزن و اضافه وزن در سنین میانسالی خطر ابتلا به دیابت و بیماری های قلبی را افزایش می دهد. مطالعات نشان می دهد، برای هر ۱ کیلوگرم اضافه وزن در آقایان خطر ابتلا به دیابت در آنها در ۱۰ سال آینده ۷ درصد افزایش پیدا می کند و افزایش هر ۲‎/۵۴ سانتی متر دور کمر در ۱۰ سال آینده، ۲۰ درصد خطر ابتلا به دیابت را افزایش می دهد.
وقتی که جوانان بیش از حد معمول دچار اضافه وزن می شوند، خطر ابتلا به بیماری پوکی استخوان و جراحی زانو در آنها را سه برابر می کند.


افزایش حدود ۲۱ کیلو وزن در سنین جوانی و میانسالی خطر ابتلا به سرطان سینه در بانوان را دو برابر می کند و زنانی که قبلاً به سرطان سینه مبتلا شده اند، اگر دچار اضافه وزن شوند احتمال بازگشت مجدد سرطان و یا مرگ ناشی از آن ۳۵ درصد است.

افزایش وزن و افزایش وزن در میانسالی

بنابراین وقتی کم کم سن بالا می رود باید سعی کنید بیشتر ورزش کنید و کالری مصرفی خود را ۱۰۰ تا کم کنید و ۲۰۰۰ قدم به قدم های خود اضافه کنید یا ۱۵ تا ۲۰ دقیقه در روز پیاده روی کنید. دو راه بسیار ساده برای کم کردن این ۱۰۰ کالری وجود دارد، می توانید یک فنجان پاستا همراه با سبزیجات به عنوان شام بخورید یا به جای استفاده از چیپس بعد از ناهار خود از کمی میوه تازه استفاده کنید.


البته ناگفته نماند که میزان فعالیت شما، کلیدی است که روی وزن شما اثر مستقیم دارد. مطالعات جدید نشان می دهد ۳ مرتبه پیاده روی سی دقیقه ای در هفته می تواند برای کاهش وزن شما کافی باشد و برای جلوگیری از هر گونه افزایش وزن ۴۵ تا ۶۰ دقیقه پیاده روی در روز، یا انجام کارهای منزل یا فعالیت های مشابه، لازم و ضروری است. مردان و زنان مسنی که وزن مناسب و خوبی دارند از سبزیجات خام، میوه و حبوبات بیشتر استفاده می کنند و از گوشت و لبنیات پرچرب مثل کره و مارگارین، کمتر استفاده می کنند.
غلات هم مثل سبزیجات و میوه جات باعث کاهش وزن می شوند. چنانچه این رژیم غذایی ��ا همراه با ورزش رعایت کنید، دچار اضافه وزن نخواهید شد.

 

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه