روش های طبیعی موثر برای درمان نازایی

روش های طبیعی موثر برای درمان نازاییبا این درمان های طبیعی می توانید مشکل نازایی تان را رفع کنید و آن را درمان کنید این روش های درمانی بی خطر و بدون عوراض هستند و امتحان آنها ضرری ندارد.

نازایی زنان بسیار شایع‌تر و پیچیده‌تر از یک آسیب یا بیماری جسمی زنانه بوده و می‌تواند به طرق مختلفی بر روی قدرت باروری آن‌ها تأثیر بگذارد. خوشبختانه چند درمان طبیعی  وجود دارد که در روند درمان انواع مختلف نازایی زنان مؤثر می باشد. در این مقاله به موثرترین و بهترین درمان های طبیعی برای نازایی اشاره می کنیم :

۱- شبدر قرمز

معمولا مشکلات هورمونی در زنان می‌تواند دلیل نازایی باشد. اندومتریوز و یا ضخیم‌شدن دیواره‌ی رحم نیز احتمال دارد باعث نازایی زنان شود. نوشیدن چای شبدر قرمز سه بار در روز برای تنظیم نوسان هورمونی و نیز از میان بردن رشد بی‌رویه‌ی بافت‌های دیواره‌ی رحمی بسیار مفید است.

۲-گیاه شیرین‌بیان

میزان پایین استروژن در بدن زنان می‌تواد به نازایی برسد. گیاه شیرین‌بیان به نوعی می‌تواند کار استروژن را در بدن زن انجام دهد. این ترکیب می‌تواند عدم‌تعادل هورمونی بدن زن را تنظیم کند.

۳- گل پنج انگشت

گل پنج انگشت در زمان‌های قدیم به عنوان میوه‌ای شناخته می‌شدند که باعث کاهش قوای جنسی می شده است. با این حال این توت‌ها برای درمان نازایی استفاده می‌شوند. گل پنج انگشت به پخش استروژن، پروژسترون و تستسترون٬ که تمام‌شان برای باروری مفید هستند، در بدن کمک می‌کند.

۴-توت مار

توت مار گیاه دیگری است که دارای ترکیباتی‌ بسیار شبیه استروژن بوده و باعث تنظیم عدم‌تعادل استروژن در وضعیت بدن زن می‌شود.

۵- روغن گل مغربی

برای افزایش مواد مخاطی گردن رحم،٬ ۲۰۰۰ میلی‌گرم از روغن گیاه‌مغربی را می‌توان هر روز بعد از مشورت با گیاه‌شناس مربوط در راستای مقدار مشخص آن٬ استفاده کرد.

۶- ماکا

ماکا گیاهی است که برای درمان عدم‌تعادل هورمونی در زنان استفاده می‌شود. استفاده از آن باعث افزایش ترشح هورمون لوتئین‌ساز که مسئول چرخه‌ی تخمک‌گذاری و تنظیم آن است، می‌شود.

۷-گیاه دونگ کویی

دونگ کویی گیاهی است که برای درمان مشکلات مختلفی که به اعضای تناسلی زن مربوط است استفاده می‌شود. مصرف دونگ کویی‌، رحم را برای پرورش جنین آماده می‌کند.

تهیه و گردآوری‌ : گروه بارداری پرداد / منبع : الو دکتر

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه