نکات مهم دارویی قبل از بارداری

نکات مهم دارویی قبل از باردارییک استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با بیان اینکه زنان چاق حداقل 3 ماه قبل از حامله شدن باید برای سلامت جنین، وزن ایده آل بدست آورند، تاکید کرد: زنانی که قصد بارداری دارند هیچ گونه داروی گیاهی مگر با تجویز پزشک مصرف نکنند و در این زمینه نکات مهم را رعایت کنند.

این استاد دانشگاه در ادامه اظهار داشت: زنان چاق که قصد بارداری دارند، باید حداقل 3 ماه قبل از حامله شدن باید برای سلامت جنین، وزن ایده آل بدست آورند .

وی با اشاره به اینکه زنان قبل از حاملگی باید تغذیه صحیح وسالم داشته باشند، افزود: خانمی که وزن اضافی دارد یا چاق است در معرض خطر افزایش فشار خون، دیابت دوران بارداری قرار دارد.

این استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ادامه داد: زنان پیش از بارداری باید از پزشک خود بخواهند معاینه فیزیکی کامل از آنها به عمل آورد. همچنین انجام آزمایش پاپ اسمیر و آزمایش پستان‌ها ضرورت دارد.

سلطان زاده اضافه کرد: زنان قبل از بارداری باید چگونگی ایمنی بدنشان را دربرابر بیماری سرخجه و آبله مرغان مشخص سازند و اگر نیاز به واکسن دارند، نسبت به تزریق آن اقدام کنند.

وی با تاکید بر اینکه زنان قبل از بارداری اگر نیاز به رادیوگرافی دارند،باید قبل از حامله شدن انجام دهند، گفت: زنان از پزشک خود بخواهند خونشان را از نظر مقدار آهن آزمایش کند چراکه کمبود آهن موجب خستگی در حین بارداری می‌شود.

این استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به لزوم اندازه‌گیری مقدار کلسترل پیش از بارداری افزود: اگر زن و شوهر سیگار می کشند، پیش از بارداری زن و اقدام به بارداری باید فورا آن را ترک کنند.

سلطان زاده توصیه کرد: زنانی که قصد بارداری دارند، هیچ گونه داروی گیاهی مگر با تجویز پزشک مصرف نکنند و با افرادی که دچار عفونت‌های بیماری ویروسی هستند تماس پیدا نکرده و غذاهائی که کاملا پخته نشده است، مصرف نکنند.

تهیه و گردآوری‌ : گروه دوران بارداری پرداد / منبع : فارس

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه